Szafki łazienkowe pod umywalkę


Jaka jest nowoczesna łazienka?
Absolutnie dominującym trendem jest nowoczesny minimalizm, choć nieśmiało pojawiają się wnętrza inspirowane stylem vintage. Najpopularniejsze rozwiązania w zakresie mebli łazienkowych to jednak nadal biel, geometryczne kształty, dodatek szkła i metalu. Podpowiadamy, jak wybrać szafkę pod umywalkę, by urządzić modne i praktyczne wnętrze łazienkowe.

Jakie funkcje pełni szafka pod umywalką?
Przede wszystkim jest obudową dla samej umywalki, która nie należy do najbardziej dekoracyjnych elementów, gdy weźmiemy pod uwagę jej części instalacyjne. Po drugie szafka pod umywalką jest znakomitym miejscem do przechowywania: w zależności od jej wielkości możemy tam trzymać najpotrzebniejsze kosmetyki i akcesoria lub pomieścić większość środków czystości, produkty do prania itp.

Jakie są typy szafek pod umywalkę?
Szafka wisząca jest niewielka – idealna do małego pomieszczenia, nie przytłacza go. W dużej łazience lepiej sprawdzi się szafka stojąca, bo może być obszerniejsza, a to oznacza więcej przestrzeni do przechowywania. W łazience to bardzo istotne, bo dzięki schowaniu wszystkich potrzebnych rzeczy we wnętrzu szafki możemy uniknąć zagraconego wnętrza – modny minimalizm wymaga dyscypliny w tym zakresie. Nie bez znaczenia jest też znacznie łatwiejsze dbanie o czystość w uporządkowanym pomieszczeniu, gdzie przedmioty nie znajdują się na

Mała czy duża szafka pod umywalkę?
Przede wszystkim: dopasowana do wnętrza. Warto jednak pamiętać, że im większa szafka, tym wygodniej i dobrać ją tak, by była możliwie obszerna, a jednocześnie nie dominowała i nie przytłaczała przestrzeni.
Jeśli możemy sobie pozwolić na dużą szafkę z szerokim blatem, wówczas to dobra podstawa do zamontowania umywalki najmodniejszego dziś typu, czyli nablatowej. Może być okrągła lub o fantazyjnym kształcie, modne są tez mocne kolory i wyraziste wzory – w takim przypadku to umywalka gra pierwsze skrzypce i reszta wnętrza powinna być bardziej neutralna, tylko w akcentach kolorystycznych nawiązując do umywalki. Duży blat wokół takiej umywalki jest nie tylko efektowny, ale też bardzo funkcjonalny.

Jaki kolor szafki łazienkowej?
Klasyczne meble do łazienki są białe, a różnice tkwią w detalach – odcieniu bieli lub wykończeniu: może być na wysoki połysk, satynowe lub matowe. Jednak oraz śmielej w naszych wnętrzach pojawiają się kolory i dotyczy to także łazienek. Czerń, czerwień, granat, czy zieleń to propozycje odważne i niebanalne. Warto jednak pamiętać, że mocne barwy bezlitośnie obnażają niską jakość materiałów – kolorowe meble łazienkowe musza być solidnie wykonane i starannie wykończone, by całość ni wyglądała tanio i mało gustownie. Odchodzi się natomiast od zasady, że w małych pomieszczeniach musimy stosować jasne barwy. Niewielka łazienka urządzona na czarno? Może być szalenie stylowa!
 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.