Oryginalne meble do przedpokoju


Tradycyjnie meble ustawialiśmy pod ścianami, zostawiając środek pomieszczenia wolny. Jednak w nowoczesnych aranżacjach meble swobodnie wędrują w przestrzeni, opuszczając wygodne stanowisko przy ścianie. Dostosowując się do nowych trendów, projektanci coraz częściej tworzą więc meble, które nie mają „pleców” i mogą być dowolnie aranżowane w przestrzeni. Przyjrzyjmy się kilku interesującym propozycjom.

Regał – przegroda z płyty lub drewna
Bardzo popularnym dziś meblem jest regał będący modułem składającym się z równej wielkości boksów. Często nie tylko nie ma tylnej ścianki, ale jego boki także są zaprojektowana tak, by znajdowały się tam półki, a więc by regał mógł stanąć w dowolnym punkcie pomieszczenia i z każdej strony dobrze wyglądał oraz mógł być użytkowany.

Skąd tak duża popularność tego mebla? Coraz częściej nasze mieszkania to otwarte przestrzenie, które dopiero dzielimy na strefy funkcjonalne. Tak jest na przykład w mieszkaniach aranżowanych na poddaszach po adaptacji czy w przestrzeniach o charakterze loftowym. Wówczas dwustronny regał pozwala na przykład oddzielić strefę wejściową od części wypoczynkowej. Innym typem przestrzeni, gdzie przydają się regały w formie ścianek działowych są kawalerki – ich mieszkańcy chętnie korzystają z okazji, by oddzielić np. część sypialnianą od dziennej. A regal to dodatkowa przestrzeń do przechowywania, która w niedużych mieszkaniach jest na wagę złota.

Tego typu regal idealnie sprawdzi się też w pokoju dziecięcym dzielonym przez rodzeństwo. Pozwala wykreować prywatne części dla każdego z dzieci.

Lekkie meble z metalu i szkła
Tego typu ażurowe meble są bardzo lekkie wizualnie. Dodatkowo są często umieszczone na nóżkach, co sprawia, że nie dominują w przestrzeni. Idealnie pasują do wnętrzu trzymanych w stylu nowoczesnym,. A jednocześnie są bardzo funkcjonalne i mają sporo miejsca do przechowywania. Uwaga: tego typu regały nie mogą być od góry do dołu zastawione rzeczami, bo wówczas zatracimy ich lekkość i transparentność. Warto wiec układać na nich przedmioty tak, by pozostało trochę wolnej przestrzeni.

Meble mobilne
Meble na kółkach to odpowiedź na jeden z najważniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich lat, jakim jest mobilność. Coraz częściej prowadzimy nomadyczny tryb życia, przeprowadzamy się. Często też pracujemy w domu, a więc przestrzeń musi być wielofunkcyjna – dlatego potrzebujemy mebli, które łatwo mogą zmienić miejsce w pomieszczeniu. Jakie są najpopularniejsze?

Niewielkie bufety na kółkach przydają się nie tylko do transportu posiłków z kuchni do salonu. Podczas spotkań towarzyskich w niewielki mieszkaniu mogą pełnić funkcję dodatkowego stolika – na co dzień nie zajmują miejsca, bo skromnie chowają się w regale lub pod kuchennym blatem.

Coraz popularniejsze są też mobilne garderoby, które zastępują klasyczne szafy. Dziś metalowy wieszak na ubrania czy ażurowy regał w formie słupka mogą być nie tylko dobrym miejscem do przechowywania ubrań, ale tez elementem dekoracyjnym, pokazującym, że właściciel mieszkania zna najnowsze trendy i nie boi się nieszablonowych rozwiązań.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.