Jaki rodzaj baterii do wanny wybrać?


Wybór baterii wannowej to poważna decyzja. Bo choć z zewnątrz wiele rozwiązań wygląda podobnie, w tym przypadku nie możemy opierać się tylko na estetyce– liczą się parametry techniczne. Bateria wannowa musi być też znakomitej jakości i solidna – taka, by można ją było użytkować bezawaryjnie przez lata, bo demontaż całego systemu i konieczność naprawy poważnie dezorganizują życie.

Jaki rodzaj baterii wybrać?
Przede wszystkim musimy podjąć decyzję, czy chcemy zamontować klasyczną baterię wannową, czy baterię wannowo – prysznicową. Ta pierwsza sprawdzi się, gdy aranżujemy pokój kąpielowy, a poza nim dysponujemy jeszcze łazienką z kabiną prysznicową. W przeciwnym wypadku rozwiązanie może być mało praktyczne, bo możliwość szybkiego mycia pod prysznicem jest bardzo przydatna.

Dlatego większość osób decyduje się na baterie wannowo – prysznicowe – uniwersalne, bo pozwalające zarówno na szybkie umycie się, jak i na relaksująca kąpiel w wannie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze baterii wannowej?
Głowica – najlepiej, by była ceramiczna, jest to rozwiązanie najbardziej trwałe i solidne

Korpus baterii – idealnie, by był wykonany z mosiądzu, ten materiał sprawdza się najlepiej w kontakcie z wodą

Uchwyt regulujący wypływ wody – dziś najpopularniejsze są baterie jednouchwytowe, bo umożliwiają szybkie i płynne ustawienie pożądanej temperatury wody, a dzięki temu jej zużycie jest mniejsze. Część osób decyduje się jednak na montaż baterii z tradycyjnymi dwoma kurkami – zwykle motywowane jest to estetyką. Tego typu bateria znakomicie pasuje do aranżacji w stylu retro.

Słuchawka prysznica – jeśli decydujemy się na baterię wannowo – prysznicową, jest to jeden z kluczowych elementów. Dobrze, jeśli na poziomie słuchawki da się regulować przepływ wody, ustawiając mocny strumień, klasyczny czy rozproszony. Ciekawym, choć drogim rozwiązaniem jest bateria wannowo – prysznicowo z możliwością ustawienia zewnętrznego temperatury i natężenia wody. Najdroższe modele są też wyposażone w system cyklicznej dezynfekcji baterii.

Udogodnienia oszczędzające wodę
Wybierając baterię, warto zwrócić uwagę na systemy służące do oszczędzania wody. Warto, bo to metoda na to, by jednocześnie zadbać o środowisko naturalne i swoje finanse. Szczególnie godnym uwagi rozwiązani8em jest perlator. Ma on postać niewielkiego siteczka, które sprawia, że woda wypływająca z kranu lub prysznica jest napowietrzona, a dzięki temu – wystarczy mniej wody, by strumień był tak samo silny. My nie odczuwamy żadnej różnicy podczas użytkowania, a wody zużywa się mniej.

Nieco droższe, a też bardzo skuteczne rozwiązanie to tzw. ekoprzycisk, który pozwala ustalić strumień wody na optymalnym poziomie. Oczywiście zawsze możemy to ustawienie zmienić, gdy z jakiegoś powodu potrzebujemy silniejszego przepływu wody, ale na co dzień warto korzystać z tego ustawienia.
 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.