Jak wybrać ławkę do przedpokoju?


Ławka w przedpokoju to mebel, który nie wydaje nam się obowiązkowym wyposażeniem tego pomieszczenia, ale wystarczy ustawić ją tam choć na chwilę, a już nie będziemy sobie wyobrażali życia bez niej. Jaką funkcję pełni ławka w przedpokoju? Przede wszystkim jest wygodnym siedziskiem – można z niej skorzystać, gdy chcemy założyć buty. W przedpokoju bez miejsca do siedzenia jest to znacznie trudniejsze. Jest też wygodniejsza niż np. stołek czy puf, bo ma większą powierzchnię siedziska. Ławka jest też niezastąpiona, jeśli mamy małe dzieci. Malucha można na niej posadzić i wygodnie założyć mu buty i przygotować do wyjścia.

Co ważne, ławki są tez bardzo modnym i szalenie dekoracyjnym elementem wystroju przedpokoju. Dobrze dobrana ławka będzie stanowią przysłowiowa kropkę nad „i” w aranżacji przestrzeni wejściowej.

Jak wybrać ławkę do przedpokoju? Podpowiadamy kilka pomysłów na ciekawe siedziska i ich wpasowanie w przestrzeń przedpokoju.

Ławka we wnęce
Wnęka to idealne miejsce, że by umieścić ławkę. Dzięki temu nawet w wąskim i niedużym przedpokoju siedzisko nie będzie zawadzało. A resztę wnęki można też wykorzystać, umieszczając tam wieszaki na garderobę i półkę na dodatki.

Ławka w roli głównej
W obszernym przedpokoju ławeczka może stanc tak, by była jak najbardziej wyeksponowana. Dobrym pomysłem jest ustawienie jej naprzeciwko lustra, bo wówczas zakładając buty możemy szybko skontrolować w lustrze nasz wygląd przed wyjściem.

Ławka w zabudowie
Jeśli planujemy zabudowę przedpokoju meblami robionymi na wymiar, w projekcie warto umieścić ławkę z siedziskiem. Obudowana pozostałymi meblami nie będzie rzucać się w oczy – chyba że postanowimy wyróżnić ja np. mocniejszym akcentem kolorystycznym. Bardzo interesująco wygląda ławka umieszczona we wnęce niejako wyciętej w zabudowie – wnęka ta może mieć nietypowy kształt przyciągający wzrok.

Nie tylko do siedzenia
Ławka, której jedyną funkcją jest miejsce do siedzenia sprawdzi się w obszernym przedpokoju. Gdy dysponujemy niewielkim metrażem, każde miejsce jest na wagę złota i lepiej postawić na meble wielofunkcyjne. A takim jest ławka z miejscem do przechowywania. Może ono znajdować się pod podnoszonym siedziskiem lub mieć formę wysuwanej szuflady. Przyda się, by schować tam np. kapcie, akcesoria do czyszczenia obuwia czy inne drobiazgi. Jeśli kupiliśmy model bez takiej opcji, wystarczy pod ławkę wsunąć dekoracyjny pojemnik, by wykorzystać tę niewielką przestrzeń.

Ławka w jakim stylu?
Przedpokój powinien być spójny stylistycznie. Ławka może się wyróżniać, ale powinna pasować do całości. Jeśli stawiamy na styl skandynawski, poszukajmy prostego, drewnianego mebla. W aranżacji o charakterze rustykalnym ciekawym pomysłem będzie ławka z obiciem we wzór folkowy. Jeśli wnętrze utrzymane jest w stylu glamour możemy zaszaleć z pluszem i złoceniami.
 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *