Jak przechowywać obuwie w przedpokoju? Oto kilka pomysłów!


Szafka na buty to mebel niezbędny w każdym przedpokoju. Nawet jeśli dysponujemy oddzielną i obszerną garderoba, w przedpokoju warto mieć szafkę, w której schowamy aktualnie używane obuwie. Jeśli garderoby brak, przedpokój zwykle musi pomieścić wszystkie buty domowników – a to naprawdę pokaźna liczba!

Szafa w zabudowie
To najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o miejsce do przechowywania w przedpokoju. Zamawiając szafę na wymiar, warto jedną z jej części przeznaczyć na buty. W środku powinny znaleźć się półki nieco płytsze, niż do przechowywania odzieży, często robi się też je lekko pochylone. Jeśli mamy mniej miejsca, a butów dużo, warto rozważyć zamontowanie półek wysuwanych, które pozwalają przechowywać obuwie w dwóch rzędach, a jednocześnie mieć dobry dostęp do wszystkich par butów.
Klasyczna szafka na buty
Zwykle ma postać komody z uchylnymi szufladami, w których chowamy obuwie. Pozwala na przechowywanie wielu par butów. Nieco problematyczne może być jedynie chowanie obuwia zimowego z wysokimi cholewkami, bo nie w każdej szafce przewidziano na nie miejsce. Zaletą komody na obuwie jest to, że jej blat może jednocześnie pełnić dodatkową funkcję – możemy na nim ustawić pojemniki na drobiazgi np. klucze albo akcesoria dekoracyjne.

Nietypowa szafka na buty
Aby przechowywać obuwie w przedpokoju nie musimy decydować się na szafkę z góry przeznaczoną do tego celu. Gdy zależy nam na oryginalnym wystroju wnętrz, możemy pokusić się o wykorzystanie mebli z drugiej reki. Stylowy kredens, stara komoda czy szafka po renowacji i przerobieni wnętrza mogą znakomicie odnaleźć się w roli szafki na buty.

Szafka transparentna
Zamiast ukrywać obuwie, możemy je wyeksponować. Szczególnie, że wiele osób posiada prawdziwe kolekcje butów. Transparentne szafki to prawdziwy hit, bo przyciągają wzrok, a jednocześnie chronią buty przez kurzem. Najlepiej sprawdzą się we wnętrzu utrzymanym w nowoczesnej i lekkiej stylistyce.

Otwarty regał na buty
To propozycja dla tych, którym kurz niestraszny, a z kolekcji szpilek czy innych butów chcą uczynić najmocniejszy akcent w przedpokoju. Regał może być metalowy, jeśli stawiamy na surowy styl industrialny, ale też klasyczny – drewniany, pasujący do aranżacji w modnym stylu skandynawskim. Można też pójść dalej i stworzyć bardziej niekonwencjonalny system przechowywania obuwia. Skrzynki po owocach – popularne dziś jako element wyposażenia wnętrz – po pomalowaniu i przytwierdzeniu do ścian stworzą półki – boksy, gdzie możemy postawić buty. Jeśli lubimy nieszablonowe rozwiązania, możemy postawić na rozwiązanie rodem ze sklepów obuwniczych – metalowy stojak – regał na buty jest bardzo praktyczny i ciekawie pasuje do nietypowych aranżacji przedpokoju.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *