Lustro w sypialni? Tak, szczególnie, gdy pomieszczenie ma służyć jako garderoba


Lustro w sypialni? Tak, szczególnie, gdy – co zdarza się często – pomieszczenie to ma służyć także jako garderoba. Jak zaaranżować lustro w sypialni, by dodało uroku temu pomieszczeniu?

Jaką rolę odgrywa lustro w sypialni?
Poza podstawową, jaką jest możliwość przejrzenia się w nim, pozwala też optycznie powiększyć przestrzeń. To dlatego w niewielkich sypialniach właściciele często decydują się na duża lustrzaną taflę, na przykład w postaci drzwi przesuwanych do szafy, bo dzięki temu pokój wydaje się większy i jaśniejszy. Jednak lustrzane drzwi to niejedyny sposób, by wprowadzić lustro do sypialni. Dziś najmodniejsze są duże lustra stojące. Z jednej strony są one praktyczne, bo pozwalają zobaczyć całą sylwetkę, z drugiej zaś – bardzo dekoracyjne, szczególnie, gdy zadbamy o to, by rama była interesująca. Lustro w ozdobnej ramie może dopełnić aranżacji sypialni.

Jak ustawić lustro w sypialni?
Przede wszystkim tak, by wygodnie z niego korzystać. Czyli mieć możliwość zarówno swobodnego przeglądania się w nim, jak i chodzenia bez potykania się o ten spory przecież przedmiot. Dlatego ważny jest kąt nachylenia lustra. Musi on być dopasowany do wzrostu użytkowników.

Ważne też, by dokładnie przyjrzeć się, co odbija się w tafli lustra. Najlepiej, b y była to ta część sypialni, która prezentuje się najlepiej. Miejsca niezasługujące na eksponowanie nie powinny też odbijać się w lustrze, bo wówczas znajdują się na pierwszym planie.

W zależności od upodobań możemy wybrać lustro na stojaku, z możliwością zmiany kąta nachylenia, lub po prostu oprzeć lustro o ścianę.

Jaki styl jest najmodniejszy?
Lustro musi pasować do stylu, jaki dominuje w całej sypialni. Oto najmodniejsze dziś trendy.
Styl skandynawski – cechuje go prostota i naturalne materiały. Do tak urządzonej sypialni będzie pasowało prostokątne lustro w prostej drewnianej ramie o naturalnym kolorze lub na przykład pobielonej. Popularnym akcentem dekoracyjnym szczególnie w sypialniach, gdzie ma panować kobiecy klimat są tez lampi cotton balls, którymi można ożywić prosta ramę. Przy okazji uzyskamy miękkie, rozproszone oświetlenie.

Styl glamour – charakteryzują go głębokie kolory, bogate zdobienia i lśniące dodatki. W tak zaaranżowanej sypialni sprawdzi się lustro o giętej ramie pomalowanej na złoty kolor. Uwaga: im bardziej zdobione lustro, tym skromniejsze powinny być inne dodatki, bo glamour to przepych, ale kontrolowany – jego nadmiar może skierować cała aranżację niebezpiecznie w stronę kiczu.

Styl nowoczesny – to przede wszystkim prostota. Tutaj będzie pasowało lustro skromne, z delikatną, metalową ramą. Liczy się funkcjonalność. Rama może być też kolorowa, jeśli chcemy ożywić sypialnię, ale powinna pozostać prosta i mało rzucająca się w oczy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *