Wybieramy komody do sypialni – na co zwrócić uwagę


Komoda w sypialni? Zwykle, gdy szukamy mebli do tego pomieszczenia stawiamy przede wszystkim na obszerne, wygodne łóżko do tego stoli nocny i ewentualnie kilka półek. A jednak komody – na fali stylu skandynawskiego stawiającego na funkcjonalność – coraz częściej goszczą w naszych sypialniach. Dlaczego warto wprowadzić komodę do sypialni i jak ją wybrać? Podpowiadamy.

Zacznijmy od tego – po co nam szuflady w sypialni? Jeśli to pomieszczenie służy tylko do spania, rzeczywiście mogą być mało przydatne. Z drugiej jednak strony w sypialni możemy przechowywać różne drobiazgi, które niekoniecznie chcemy trzymać na widoku. W takiej sytuacji komoda, choćby niewielka sprawdzi się znakomicie.

Jeszcze inaczej wygląda sytuacja, gdy nie dysponujemy osobną garderoba. Wówczas w sypialni często staramy się wygospodarować choć trochę miejsca na przechowywanie ubrań. Wówczas komoda z pojemnymi szufladami będzie strzałem w dziesiątkę. Ważne, by była odpowiednio szeroka – aby wygodnie przechowywać ubrania w szufladach powinny mieć one szerokość około 60 cm – to wielkość, dzięki której swobodnie schowamy nie tylko spodnie czy swetry, ale też zmiany pościeli i ręczniki. Mniejsza komoda wystarczy, jeśli chcemy w niej przechowywać tylko bieliznę i akcesoria. Warto też pomyśleć o przegrodach i organizerach, które pomogą w utrzymaniu porządku w szufladach.

Jeśli chodzi o porządek, dobrym pomysłem jest też zmiana systemu składania odzieży. Klasycznie układaliśmy rzeczy poziomo, tworząc z nich „kupki”. Aby wyciągnąć np. koszulkę z samego dołu, trzeba było wyjąć wszystko z szuflady, wybrać konkretną rzecz a następnie resztę schować. To czasochłonne i często kończyło się bałaganem w szufladach. Składanie rzeczy pionowo sprawia, że wszystkie od razu sa widoczne, gdy otwieramy szufladę i bez problemu wydobędziemy wybraną sztukę garderoby.

Komoda w sypialni może pełnić jeszcze jedną funkcję: jej blat możemy wykorzystać jako niewielką toaletkę. Wystarczy ustawić na nim lustro a obok kilka pojemników na kosmetyki. Jeszcze tylko niewielki stołek i miejsce do wieczornej pielęgnacji cery, jakie doceni każda kobieta, jest już gotowe.

Komoda do sypialni – z jakiego materiału?
Najczęściej komody wykonywane są z drewna lub z płyty MDF. Drewno to absolutna klasyka, jest jednak materiałem droższym, a drewniane meble są dość ciężkie. Warto tez pamiętać, że nie każdy gatunek drewna sprawdzi się tak samo dobrze. Na przykład sosna jest dość miękka, więc na jej powierzchni łatwo pojawiają się zadrapania i odciśnięcia.

Płyta MDF to jeden z najpopularniejszych dziś materiałów używanych do produkcji mebli. Jest lekka, trwała, niedroga i pozwala na niemal nieograniczony wybór kolorów, co sprzyja nieszablonowym aranżacjom. Ze względu na cenę to też rozwiązanie godne polecenia dla tych, którzy lubią często zmieniać wystrój wnętrz i nie szukają mebli na lata, a raczej takich, których bez żalu pozbędą się, gdy mebel im się znudzi.
 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *