Vinsar

Kompleksowa
realizacja

Projekt, wykonawstwo, opieka serwisowa

Kotłownia gazowa w domu jednorodzinnym - Bielany Wrocławskie

Adres inwestycji

Bielany Wrocławskie, ul. Agrestowa


Intencja wykonania

  • Wymiana dotychczasowej kotłowni gazowej.
  • Rozwiązanie problemu, występującego w okresach przejściowych (jesień, wiosna), z kominkiem z płaszczem wodnym. Przy użytkowaniu kominka następowało zagotowanie wody i jej wyrzut przez przelew naczynia wzbiorczego (instalacja kominka połączona z systemem kotłowni gazowej za pomocą wymiennika płytowego).


Efekt

  • Zamontowano nowoczesną kotłownię gazową z kotłem ACV.
  • Problem gotującej się wody rozwiązano poprzez montaż zbiornika 2w1 (połączony zbiornik do wody użytkowej i bufor ciepła). Dzięki temu w okresach w których nie ma potrzeby dostarczenia dużej ilości ciepła do instalacji grzewczej jej nadmiar jest akumulowany w zbiorniku buforowym.
  • W związku z wysoką temperaturą ciepłej wody, którą można uzyskać w okresie użytkowania kominka z płaszczem wodnym, dla bezpieczeństwa użytkowników, instalacja ciepłej wody została zabezpieczona termicznym zaworem przeciwoparzeniowym.


W projekcie wykorzystano następujące produkty


Galeria zdjęć


Tagi: system kominowy, kocioł gazowy kondensacyjny, bufor ciepła, kotłownia gazowa, kominek z płaszczem wodnym, kocioł gazowy ACV, modernizacja kotłowni, termiczne zawory przeciwoparzeniowe, zbiornik akumulacyjny

    wróć do listy realizacji

Zapytaj o bezpłatne doradztwo

Odwiedzimy Cię w dogodnym terminie.