Vinsar

Kompleksowa
realizacja

Projekt, wykonawstwo, opieka serwisowa

Programy PONE i KAWKA

walka ze smogiem

Obecnie realizowane programy mają na celu walkę ze smogiem oraz zanieczyszczeniem powietrza, które w wielu polskich miastach przekracza, często wielokrotnie, dopuszczalne normy. Był to dotychczas bagatelizowany problem, który jednak może być niezwykle groźny dla zdrowia. Szczególnie niebezpieczne są zanieczyszczenia w powietrzu, które objawiają się występowaniem w nadmiarze tzw. pyłów zawieszonych oraz dwutlenku azotu i dwutlenku siarki. Gdy indeks jakości powietrza wskazuje złe zbyt wysokie wartości należy do minimum ograniczać przebywanie na zewnątrz - szczególnie dzieci i osoby starsze oraz astmatycy.

Największy wpływ na złą jakość powietrza mają przestarzałe technologicznie kotły. Najczęściej są to kotły opalane paliwem stałym typu węgiel, koks, drewno, czy miał węglowy. Walka ze smogiem stała się więc walką o ekologiczne źródła ogrzewania. Tym właśnie problemem zajmują się dedykowane programy, których celem jest dofinansowywanie wymian przestarzałych źródeł ciepła na wysokowydajne, nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła.

Dlaczego VINSAR?

Dzięki ścisłej współpracy z jednym z najbardziej renomowanych banków w Polsce – Credit Agricole - dajemy możliwość sfinansowania pozostałych kosztów zakupu urządzeń i wykonania instalacji w atrakcyjnym, niskooprocentowanym systemie ratalnym.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie budowy, wymian i modernizacji instalacji grzewczych. Dodatkowo nasi doradcy techniczni udzielają kompleksowej informacji i pomagają w określeniu optymalnego rozwiązania pod kątem technologicznym, funkcjonalnym i ekonomicznym.

Dzięki naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi otrzymaliśmy rekomendację Gminy Miejskiej Kraków i widniejemy w oficjalnym wykazie wykonawców realizujących zadania z zakresu ochrony środowiska w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa.

Jakie programy obsługujemy?

VINSAR ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z wieloma gminami działającymi w ramach różnych programów takich jak m.in.:

Sprawdź w jakich miejscach świadczymy usługi:

Kraków
Dofinansowanie do 80% wartości inwestycji
Program PONE
Wrocław
Dofinansowanie do 70% wartości inwestycji
Program KAWKA
Poznań
Dofinansowanie do 70% wartości inwestycji
Program KAWKA
Opolszczyzna
Dofinansowanie do 30% wartości inwestycji
Program EKO-PIEC

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Z dofinansowania mogą skorzystać każdy mieszkaniec gminy objęty dedykowanym programem, PONE lub KAWKA. Programy zakładają dofinansowanie do wymiany następujących źródeł ciepła:

Co daje wymiana źródła ciepła?

Zdrowie
Ochrona zdrowia i realny wpływ na jakość powietrza
Komfort
Nowoczesne i bezobsługowe źródło ciepła
Wygoda
Brak konieczności składowania węgla i drewna
Dofinansowanie
Środki  z dedykowanego programu oraz CA RATY

Zapytaj o bezpłatne doradztwo

Odwiedzimy Cię w dogodnym terminie.