Vinsar

Kompleksowa
realizacja

Projekt, wykonawstwo, opieka serwisowa

Powietrzne pompy ciepła do produkcji c.w.u.

Systemy grzewcze oparte na pompie ciepła są dziedziną stale rozwijającą się pod względem technicznym, dzięki czemu stają się coraz bardziej przystępne cenowo. Największą popularnością cieszą się pompy typu powietrze-woda. Mogą one służyć zarówno do centralnego ogrzewania jak i produkcji ciepłej wody użytkowej.


Pompy ciepła - dostępne na rynku rozwiązania

WARIANT 1

Powietrzna-pompa-ciepła-do-cwu-VINSAR-GPJ300.jpgPompa ciepła z wbudowanym zasobnikiem wody. Jest to kompaktowy zestaw - najczęściej z wbudowaną grzałką. Taki system może być stosowany jako samodzielne źródło podgrzewania ciepłej wody.

WARIANT 2

Pompa ciepła bez zasobnika (tzw. nadstawka). Stosowana najczęściej w budynkach, gdzie źródłem grzewczym jest kocioł na paliwo stałe, a w okresie letnim mieszkańcy dogrzewają wodę w elektrycznych podgrzewaczach z grzałką. Mając już zasobnik możemy podłączyć do niego pompę ciepła (wspomnianą uprzednio nadstawkę), która w okresie letnim będzie grzać ciepłą wodę użytkową jako samodzielne źródło.

WARIANT 3

W tym przypadku pompa ciepła może służyć jako urządzenie zasilające centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. Rozdział energii następuje za pomocą zaworu trójdrogowego, który kieruje energię z priorytetem do zasobnika ciepłej wody użytkowej. Kiedy woda w zasobniku zostaje dogrzana do wymaganej temperatury następuje przekierowanie i energia jest kierowana do bufora centralnego ogrzewania.


Korzyści z zastosowania odrębnej pompy ciepła do c.w.u.

Korzyścią jest przede wszystkim technologia precyzyjnie dopasowana do potrzeb mieszkańców. W takim przypadku pompa ciepła pracuje w regularnych cyklach, z minimalną ilością włączeń. Zyskujemy również finansowo - na obniżeniu kosztów, ponieważ sprężarka, w którą wyposażony jest podgrzewacz pompy ciepła, pobiera znacznie mniej energii elektrycznej.

Zalety-powietrznych-pomp-ciepła-do-cwu.jpgZalety stosowania powietrznej pomy ciepła do c.w.u.


O czym warto wiedzieć przed zakupem pompy ciepła typu powietrze woda?

  • Powietrzne pompy ciepła mogą pobierać powietrze zarówno z pomieszczenia, w którym są zamontowane, jak i z pomieszczeń znajdujących się w budynku. Najczęściej jednak powietrze zasysane jest z zewnątrz budynku.
  • Pompę ciepła, która pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym jest zamontowana, warto umieścić w pralni lub w piwnicy, ponieważ będzie ona zarówno schładzać powietrze jak i pozbawiać je wilgoci. Powietrze może być również usuwane na zewnątrz budynku.
  • Pompy typu powietrze-woda wymagają okresowego czyszczenia siatki filtrów powietrza, w celu utrzymania wysokiej sprawności urządzenia.

Pompy ciepła do c.w.u. - podsumowanie:


Więcej informacji na temat pomp ciepła typu powietrze-woda oraz informacje nt. pomy ciepła do c.w.u. typu powietrze-woda VINSAR GPJ300.

Zobacz naszą realizację, w której cały system grzewczy oparty jest o kocioł gazowy  i pompę ciepła do c.w.u.


Tagi: technika grzewcza, pompa ciepła, ogrzewanie, pompa ciepła do c.w.u., pompy ciepła, pompa ciepła VINSAR GPJ300, pompy ciepła typu powietrze-woda

    wróć do listy porad

Zapytaj o bezpłatne doradztwo

Odwiedzimy Cię w dogodnym terminie.