Vinsar

Kompleksowa
realizacja

Projekt, wykonawstwo, opieka serwisowa

Jaką baterię wybrać do kuchni i łazienki?

Pod kątem technicznym głównym zadaniem baterii jest doprowadzenie wody w odpowiedniej ilości oraz o odpowiedniej temperaturze do pomieszczeń sanitarnych. Podstawowym błędem jest natomiast kierowanie się tylko i wyłącznie walorami estetycznymi. Tymczasem poprawnie dobrane urządzenie pozwoli nam cieszyć się bezawaryjnością przez lata oraz pozwoli zaoszczędzić wodę, a tym samym pieniądze.


Mieszacz-ceramiczny-baterie-VINSAR.jpgW obecnych czasach na rynku znajduje się szereg nowoczesnych technologii, dlatego zakup nowej armatury warto poprzedzić chwilą zastanowienia i sprecyzować jakich funkcji oczekujemy od nowego sprzętu. Jeżeli nie jesteś pewien, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim miejscu zamieszkania, skonsultuj się z profesjonalną firmą, która pomoże Ci w doborze.

Wynika to z faktu, iż najważniejsze elementy każdego rodzaju baterii, które gwarantują jej długą i bezawaryjną pracę, są najczęściej niewidoczne i ocenić może je jedynie fachowy hydraulik. Mowa tu chociażby o mieszaczu, który jest ukryty w korpusie baterii. To jego konstrukcja zagwarantuje cichą pracę, a dobrze skonfigurowane elementy wewnętrzne ułatwią płynną regulację pomiędzy ciepłą i zimną wodą. Dodatkowo mieszacz wykonany z trwałych materiałów zapewni bezawaryjność na długie lata.


Na co zwrócić uwagę wybierając baterię do kuchni?

 • Przede wszystkim powinna ona ułatwiać prace domowe, a w związku z tym podstawowym kryterium jej wyboru powinna być funkcjonalność. W tym przypadku najlepiej sprawdza się bateria z wysoką wylewką lub wyciąganym natryskiem. Dzięki takiej wylewce można z łatwością i bez zbędnego rozbryzgu wody napełniać głębokie naczynia lub te znajdujące się poza zlewozmywakiem. Taki wąż posiada obciążnik i po skończonej pracy chowa się w korpusie, nie zajmując miejsca w zlewozmywaku. Jest to również rozwiązanie bardzo estetyczne, pasujące doskonale do nowoczesnych kuchni.
 • W miejscu przygotowywania posiłków najlepiej sprawdzi się bateria jednouchwytowa, która pozwala na szybkie dostosowanie strumienia i temperatury wody za pomocą jednej ręki.
 • Większość nowoczesnych baterii posiada perlatory, czyli sitka napowietrzające wodę, które optycznie zwiększają objętość wody zmniejszając jednocześnie jej przepływ. Warto również skorzystać z takich rozwiązań jak baterie termostatyczne. W takiej baterii można ustawić wymagany parametr temperatury.

Rozwiązania-stosowane-w-bateriach-VINSAR-EVE-i-ATU-POPR.jpg

Rozwiązania stosowane w bateriach VINSAR z serii ECOline


Jak wybrać baterię wannową i prysznicową?

 • Podczas wyboru baterii wannowej należy podjąć wcześniej decyzję o sposobie montażu. Do wyboru mamy baterie ścienne lub podtynkowe. Te pierwsze przymocowuje się bezpośrednio do instalacji wodociągowej, natomiast w drugim przypadku mechanizm sterujący wypływem wody zamontowany jest w ścianie, a tylko niektóre elementy widoczne są na zewnątrz. Dostępne są również baterie wannowe stojące.
 • Godne polecania są baterie z wbudowanym termostatem. Umożliwiają one ustawienie stałej temperatury, co przekłada się na oszczędności, ponieważ nie tracimy bezpowrotnie wody podczas regulacji jak na klasycznej baterii. Zwiększa to również w znacznym stopniu komfort użytkowania. Dostępne są również baterie
  z zimnym korpusem, który zapobiega przed poparzeniem przy dotknięciu elementu od strony ciepłej wody użytkowej.
 • Na rynku znajdziemy również baterie wyposażone w reduktor szumów. Tego typu rozwiązanie ma za zadanie wygłuszać odgłos wody przepływającej przez baterię.
 • Gdy często korzystamy z kabiny prysznicowej, warto zastosować również słuchawkę z ogranicznikiem przepływu. Nie wpływa to na komfort użytkowania, a pozwala w prosty i nieodczuwalny dla domowników sposób oszczędzić na rachunkach za wodę.
 • W przypadku gdy chcemy zastosować deszczownicę należy pamiętać aby dobrać odpowiednią średnicę przyłącza. Deszczownica potrzebuje dostarczenia sporej ilości wody. Producenci informują o tym w instrukcjach obsługi i kartach gwarancyjnych.

Rozwiązania-stosowane-w-bateriach-VINSAR-EVE-i-ATU.jpg

Baterie z rodziny ATU - seria VINSAR ECOline - ograniczają przepływ nawet do 4l/min


Jak wybrać baterię umywalkową?

 • Rozwiązaniem cieszącym się sporą popularnością (szczególnie w publicznych toaletach, gdzie zużycie wody jest nieporównywalnie większe niż w domu) jest fotokomórka. Fotokomórka włącza wodę w chwili, gdy podsuniemy dłonie do czujnika i wyłącza wodę, gdy je zabierzemy. Jest to też najbardziej higieniczne rozwiązanie, ponieważ nie dotykamy zabrudzonymi dłońmi dźwigni czy pokręteł. Takie rozwiązanie sprawdza się również przy dzieciach, które często mają problem z poprawnym zakręceniem kurków.
 • Wybierz baterię z perlatorem, który ogranicza strumień wody i zapobiega gromadzeniu się osadów, a co z tym związane również bakterii.

Rozwiązania-stosowane-w-bateriach-VINSAR-EVE.jpg

Baterie z rodziny EVE - seria VINSAR ECOline - ograniczają przepływ nawet do 4l/min


Czym kierować się przy wyborze baterii do domu?


Jeżeli chcesz całkowicie pozbyć się kamienia ze swojego domu przeczytaj artykuł „Czy warto instalować zmiękczacz do wody”.

Oferta wykonania i montażu instalacji sanitarnych.


Tagi: armatura sanitarna, bateria kuchenna, bateria łazienkowa, bateria natryskowa, bateria umywalkowa, bateria wannowa, bateria zlewozmywakowa, łazienka

    wróć do listy porad

Zapytaj o bezpłatne doradztwo

Odwiedzimy Cię w dogodnym terminie.