Vinsar

Kompleksowa
realizacja

Projekt, wykonawstwo, opieka serwisowa

Porady

Jak obniżyć koszty ogrzewania w budynku?

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego musimy liczyć się z przeznaczeniem oszczędności na zakup paliwa do kotłów lub zwiększonych rachunków za energię elektryczną lub za gaz w przypadku takowego systemu ogrzewania budynku.

Czytaj dalej

Jak poprawnie ocieplić dom jednorodzinny?

Poprawnie zaprojektowana i wykonana izolacja termiczna budynku będzie gwarancją trwałości, estetyki fasady oraz przede wszystkim komfortu cieplnego. Odpowiednia grubość izolacji zapewni mniejsze straty ciepła przez przegrody, a co za tym idzie obniży…

Czytaj dalej

Czy ogrzewanie gazowe jest opłacalne?

Ogrzewanie domu podczas sezonu grzewczego oraz całoroczne przygotowanie ciepłej wody użytkowej stanowi dużą część kosztów utrzymania. Na koszt ogrzewania wpływa kubatura budynku, grubość zastosowanej izolacji termicznej, rodzaj ogrzewania oraz typ paliwa.

Czytaj dalej

Ogrzewanie podłogowe - główne zalety

Decydując się na budowę domu, coraz chętniej wybieramy nowoczesne systemy ogrzewania wykorzystujące niskotemperaturowe źródła ciepła (pompy ciepła, kolektory słoneczne). Z tego rodzaju systemem idealnie współpracuje ogrzewanie podłogowe.

Czytaj dalej

Rekuperacja a ogrzewanie budynku

Wymiana powietrza w pomieszczeniach jest niezbędnym elementem utrzymania komfortu w domu. Przy braku wentylacji w budynku pojawia się wilgoć, co skutkuje powstawaniem pleśni i grzyba.

Czytaj dalej

Ekogroszek - fakty i mity

Pomimo intensywnego rozwoju systemów grzewczych opartych na odnawialnych źródłach energii w Polsce nadal popularne są rozwiązania zasilane węglem.W artykule znajdują się fakty oraz mity związane z kotłami na ekogroszek.

Czytaj dalej

Zapytaj o bezpłatne doradztwo

Odwiedzimy Cię w dogodnym terminie.