Vinsar

Kompleksowa
realizacja

Projekt, wykonawstwo, opieka serwisowa

Badania budynków kamerą termowizyjną

Do czego służy kamera termowizyjna?

Termo-IR.jpgKamera termowizyjna pozwala zdiagnozować rzeczy niewidoczne dla oka. Nawet najlepszy fachowiec z zakresu budownictwa nie jest w stanie wychwycić tak precyzyjnie błędów wykonawczych budynku, które wpływają na straty cieplne. Aby dokonać diagnozy ocieplenia budynku wykonuje się pomiary termowizyjne. Dają one kompleksową informację, która może stać się materiałem dowodowym dokumentującym niepoprawne wykonanie hydroizolacji lub błędów w wykonaniu ocieplenia.

Dzięki kamerze termowizyjnej każdy mostek termiczny (zwany również mostkiem cieplnym) staje się niezwykle prosty do zdiagnozowania. Taka diagnoza jest bardzo istotna z wielu względów. Występowanie mostków termicznych powoduje przede wszystkim problemy z ogrzewaniem budynku i w konsekwencji spore wydatki na ogrzewanie. W skrajnych przypadkach błędy wykonawcze dot. hydroizolacji oraz ocieplenia mogą powodować występowanie w domu zawilgoceń, a nawet grzybów i pleśni.

Jak wygląda badanie termowizyjne?

Badanie przeprowadzane kamerą termowizyjną jest najszybszą i najbardziej komfortową metodą diagnozy budynku, ponieważ jest to metoda zupełnie bezinwazyjna. Nie zachodzi potrzeba wykonywania tzw. odkrywek (czyli de facto częściowej rozbiórki elewacji) w celu potwierdzenia poprawności wykonania poszczególnych warstw izolacji o ocieplenia budynku.

Kamera termowizyjna w szybki i sprawny sposób wskaże istotę występowania problemu. Metoda ta daje gwarancję odnalezienia błędów wykonawczych, dzięki czemu możliwa będzie dalsza analiza i diagnoza problemów. Co ważniejsze dzięki wykonaniu zdjęć kamerą termowizyjną oraz dzięki profesjonalnej analizie problemu przez specjalistę (opis jest integralną częścią badania termowizyjnego) zyskuje się doskonałe narzędzie do wskazania błędów dla ekipy budowlanej, generalnego wykonawcy lub dewelopera.

Na prośbę Klienta firma VINSAR wykonuje również badania termowizyjne wraz z uproszczonym audytem energetycznym budynku oraz szczegółową ekspertyzą.

Termowizja-Badanie.jpg

Zastosowanie badań termowizji w budownictwie

  • wykrywanie mostków termicznych (mostków cieplnych)
  • diagnoza błędów wykonania warstwy ocieplenia i hydroizolacji
  • diagnoza awarii instalacji centralnego ogrzewania
  • błędy w izolacji instalacji c.o. (lokalizacja strat ciepła)
  • poprawność wykonania i osadzenia okien
  • poprawność wykonania i osadzenia drzwi
  • straty cieplne w zakresie okien, drzwi oraz wentylacji
  • audyt cieplny przegród budynku
  • wykrywanie zawilgoceń i błędów w hydroizolacji

Gdzie świadczymy usługę badań termowizyjnych?

Badanie-termowizyjne-mapa

CENNIK BADAŃ TERMOWIZYJNYCH

VINSAR-Cennik-Usługi-Termowizyjne
 

Zapytaj o bezpłatne doradztwo

Odwiedzimy Cię w dogodnym terminie.